Renkli marshmallow nasıl yapılır?

Renkli marshmallow nasıl yapılır?

Renkli marshmallow nasıl yapılır konusu marshmallow sevenler tarafından çok merak edilen konulardan. Aslını yapımı oldukça basit olan marshmallowlara renk vermek de bir o kadar kolay. Yumuşacık bir yapıya sahip olan şekerlemeler ağızda kolayca dağılan bir dokuya sahip. Marshmallowlar büyükten küçüğe herkes tarafından tercih edilebilir. Mağazalarda tatlı atıştırmalıklar reyonunda bulunan bu şekerlemeler ambalajlı bir şekilde satışa sunulur. Marshmallow tek başına tüketilebilen bir şekerleme türü olabildiği gibi süsleme malzemesi olarak da kullanılabilir. İkramlık olarak da sunulabilen marshmallowlar çay ya da kahve yanı atıştırmalığı şeklinde tüketilebilen şekerlemeler arasında. Aniden gelen misafirler için çok güzel bir atıştırmalık olabilir. Tatlı ihtiyacının bastırılmasında da önemli bir yere sahip olan bu şekerlemelerin şeker oranı diğer şekerleme türlerine oranla biraz daha azdır. Ancak yine de fazla miktarda tüketilmemesi daha doğrudur.

Marshmallowların yapımı oldukça kolaydır. Ancak merak edilen bir diğer konu marshmallowların renkli yapısıdır. İçerisine farklı renkte gıda boyaları eklendiğinde çeşitli renklere sahip marshmallowlar hazırlamak çok kolay. Diğer malzemeler hazırlanıp ısıl işlemden geçirildiken sonra ister meyve özleriyle istenirse de gıda boyalarıyla renkli marhmallowlar hazırlamak mümkün.

Marshmallow nerelerde kullanılır?

Marshmallow nerelerde kullanılır sorusu düz tüketmek istemeyenler tarafından merak edilen bir konu. Marshmallowlar sade ya da diğer yiyeceklerle birlikte yenebilen atıştırmalıklardan. Yenme şekli tamamen tüketicinin zevkine bağlıdır. Ancak bir de marshmallowların farklı alanlarda kullanıldığı durumlar vardır. Süsleme malzemesi yerine kullanılan bu şekerlemeler hediyelik paketlere eklenebilir. Özel günlerde hazırlanan masalar için süsleme aracı olabailir. Bununla birlikte doğum günü pastalarına eklenebilen marshmallowlarla çok daha lezzetli pastalara hazırlanabilir. Çocuklar için hem görsel hem de lezzetli bir pasta hazırlamak marshmallowlar ile çok kolay. Benmari yöntemiyle eritilen çikolatalara batırılan marshmallowlar ile çikolata kaplı şekerlemeler yapılabilir. Yine sıcak çikolataya ya da kahveye marshmallow ekleyerek tüketilebilir. Yumuşaklığıyla kahve ya da sıcak çikolata içerisinde bambaşka bir kıvam yakalayan bu şekerlemeler damakta hoş bir lezzet bırakır. Marshmallowlar çubuk yardımıyla kızartılmış bir şekilde de tüketilebilir. Kek çeşitleriyle birlikte de ikram edilebilen bu şekerlemelerle marshmallow tatlısı da yapılabilir.

Kolay Tarifiyle Ev Yapımı Marshmallow

Kolay tarifiyle ev yapımı marshmallow hazırlamak herkes için mümkün. Marshmallow adlı şekerleme eski yıllarda hatmi çiçeğinin kökleriyle elde diliyordu. Günümüzde yapımı çok artan bu şekerleme türünün seri üretimi için şeker ve yumurta akı kullanılır. İçerisine çeşitli tatlandırıcılar da eklenen marshmallowa isteğe göre gıda boyaları da ilave edilebilir. Su, mısır şurubu, sığır jelatini ve toz şekerin karıştırılması sonucu elde edilir. Beyaz renkte hazırlanabilen marshmallowlarla birlikte gıda boyaları eklenerek mavi, sarı, yeşil, turuncu, kırmızı ve pembe gibi çeşitli renklerde şekerlemeler de yapılabilir. Ayrıca tüm renklerin bir arada kullanıldığı marshmallow çeşitleri de vardır.

Whatsapp
Fenomen Gıda
Fenomen Gıda
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1