​Marshmallow eklenmiş kahve mi?

​Marshmallow eklenmiş kahve mi?

Marshmallow eklenmiş kahve mi sorusunu soranlar bu lezzeti henüz tatmayanlar. Kahve ve marshmallowun bir araya gelince ortaya çıkardığı lezzetten haberdar olanlar ise gülümsedi. Bilindiği üzere tüm şekerleme çeşitleri hem büyükler hem de çocuklar tarafından oldukça sevilir. Şekerleme türlerinin de zengin seçeneklerle satışa sunulması tatlı ihtiyacının hep kabarık kalmasını sağlar.

Marketlerde tatlı reyonlarına uğrayıp hiçbir şey almadan çıkabilen yoktur herhalde. Özellikle çocukların boş geçmediği şekerleme reyonlarındaki raflarda bulunan marshmallowlara karşı koymak oldukça zor. Aldıklarında kocaman bir gülümsemeyle kasaya kadar taşıdıkları marshmallow tüketilmeye hazır. Yumuşacık süngerimsi yapının hafif şekerli tadı çocukların bu lezzete karşı duyarsız kalmasını imkansız hale getirir. Ancak bu durum yetişkinler için de aynıdır. Ambalajından çıakrıldığı gibi tükerilebilen marshmallowlar kahve tutkunlarının da vazgeçilmezi.

Sade, sütlü ya da karamelli kahvelere eklenerek tüketilen mmarshmallowlar kahvenin lezzetine lezzet katar. Marshmallowu sıcak ya da soğuk kahveye eklemek de mümkün. Ancak sıcak kahve marshmallowun erimesine yardımcı olduğu için daha lezzetli bir kıvam elde edilir. Kahveyle birlikte tüketim şekli tamemen zevkinize göre değişebilir. Kahve fincanına eklemek istemeyen tüketiciler kahve yanında da marshmallowları tüketebilirler.

Evde Lezzetli Marshmallow Hazırlamak

Evde lezzetli marshmallow hazırlamak isteyenler malzemeleri ve yapım aşamasını doğru şekilde takip etmelidir. Eskiden hatmi çiçeğinin kökünden hazırlanan bu şekerleme türü şimdilerde seri şekilde üretildiği için yumurta akı ve şekere eklenen tatlandırıcılarla hazırlanır. Minik yastık şekline getirilen yumuşak şekerlemeler hafif lokumsu kıvamdadır. Evde yapması biraz zor görünse de aslında dikkatli şekilde yapıldığında kolayca hazırlanabilir. Bunun için belli başlı malzemelere sahip olmak gerekir. Mısır şurubu, şeker, yumurta akı, sığır jelatini, renklendirici ve tatlandırıcılar bu şekerleme için gerekli malzemeler arasındadır. Peki kullanılan malzemelerin görevi nedir?

Şeker, marshmallowun tatlı bir yapıda olmasını sağlarken aynı zamnda marshmallowların daha yumuşak ve daha kabarık bir kıvamda olmasına yardımcı olur. Mısır şurubu şekerli şurubun kristalleşmesini önler. Sığır jelatini bu tür şekerlemelerin özü görevindedir. Suyun soğuk şekilde kullanılması jelatinin çiçeklenmesini sağlarken şeker şurubunun istenen kıvama getirir. Kullanılan tatlandırıcı ve renklendiriciler ise mashmallowların daha lezzetli görünmesini sağlar.

Mawrhmallow Nasıl Tüketilir?

Marshmallow nasıl tüketilir sorusunun cevabı tamamen tüketiciye bağlıdır. İstenen şekilde tüketilebilen şekerlemeler sade ya da farklı yiyecek türleri ile kombine edilerek de tüketilebilir. İster paketinden çıkdığı gibi yiyin, ister kahvenize ekleyin, isterseniz de içeceklerinizin yanına ekleyerek tüketin. Marshmallowlar iki bisküvi arasına konularak da yenebilir.

Süngerimsi yapısı bisküviler arasında kolayca bastırılabilir. Ayrıca marshmallowlar bir çbuğa takılarak ateşte kızartılarak da yenmeye hazır hale gelir. Yine fırında da üzeri kızarana kadar pişirilen marshmallowlarla da farklı lezzetler elde edilebilir. Üzeri hafif kızardıktan sonra fırından alınan şekerlemeler servise hazırdır.

Whatsapp
Fenomen Gıda
Fenomen Gıda
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1