​Hatmi kökünden gelen lezzet: Marshmallow

​Hatmi kökünden gelen lezzet: Marshmallow

Hatmi kökünden gelen lezzet marshmallow şekerlemesinin tarihi çok eskilere dayanıyor. Marshmallow, kendine has lezzeti ve yumuşacık görüntüsüyle dikkat çekmeyi başarır.

Hatmi kökünden gelen lezzet marshmallow şekerlemesinin tarihi çok eskilere dayanıyor. Marshmallow, kendine has lezzeti ve yumuşacık görüntüsüyle dikkat çekmeyi başarır. Beyaz, sarı, pemve ve mavi gibi renkleri bulunan marshmallowların bir de çoklu renk kombinasyonlu olanalrı vardır. Marshmallow, büyük küçük demeden herkes tarafından sevilerek tüketilir. Kıvamı oldukça yumuşak olan marshmallowlar ağızda kolayca dağılır. Tarih olarak epeyce eskilerden gelen marshmallow ilk zamanlar tedavi için kullanılan hatmi bitkisinden üretilmeye başlar. Marshmallow, sade şekilde satışa sunulduğu gibi içi çikolata dolgulu olan marshmallow çeşitleri de vardır. Dolgulu marshmallow çikolatayla buluştuğunda ortaya oldukça lezzetli bir atıştırmalık çıkar. Ayrıca marshmallowlar çikolataya banılarak da yenebilir.

Marshmallow Nasıl Tüketilir?

Marshmallow nasıl tüketilir sorusuna baktığımızda ise yanıt oldukça kolay ve kişiye göre değişkendir. Yani marshmallowların tüketimi tamamen tüketicinin yeme zevkine bağlıdır. İster paketten çıktığı gibi istenirse de farklı yiyecek ve çeceklerele birlikte tüketmek mümkün. Şekerleme türlerinin sevilenleri arasında yer alan marshmallowlar kızartılarak da tüketilebilen atıştırmalıklar arasında yer alır. Özellikle kamp alanlarında sıklıkla tercih edilen bu şekerleme türü kahve ya da sıcak çikolatayla karıştırılarak da tüketilir. Marshmallow kahve ya da sıcak çikolataya eklendiğinde içeceğin daha yumuşak bir kıvam kazanmasını sağlar. Krema gibi yumuşak bir forma kavuşan marshmallowlar pastaların süslenmesinde de kullanılabilir. Doğum günü ya da özel günler için hazırlanan pastaların üzerine ya da içine eklenerek tüketilmeye uygundur.

Hediyelik Marshmallow

Hediyelik marshmallow hazırlamak oldukça kolaydır. Sevdikleriniz için tatlı bir hediye arayışındaysanız marshmallowlar bu konuda kolaylık sağlar. Özel günlerde masaların daha canlı ve daha dolu görünmesi için de kullanılan marshmallowları minik paketlerle sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çikolata ve şekerleme dolu bir kutunun içine eklenen marshmallowlar hediye edilmek için oldukça iyi bir tercih. Yine çocuklar için de ikramlık şeklinde sunulabilen marshmallowlar bir çubuğa geçirilip servis edilebilir. Marshmallowları hazır almakla birlikte evde kendinizi de yapabilirsiniz. Ev yapımı marshmallow için gerekli malzemeler temin edildikten sonra yapım aşamaları dikkatle takip edilir.

Whatsapp
Fenomen Gıda
Fenomen Gıda
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1